Opinie

„Wakacje z psem!

Polecam wszystkim osobom, które pragną zgłębić tajniki psiej komunikacji, poznać metody pozytywnego szkolenia. A wszystko po to, by lepiej zrozumieć swojego psa i być dla niego prawidziwym przyjacielem-przewodnikiem. Zajęcia odbywały się w miłej atmosferze. Panie prowadzące: Ewa i Danusia niezwykle sympatyczne. Wakacje z psem to oczywiście kolejna okazja socjalizacji swojego psiaka zarówno z ludźmi jak i z psami (Pozdrawiamy rodzinę Benka). A tropienie było niezwykłym przeżyciem…”

Dorota, Julia i Brenda!

Brenda 🙂


Marta i Forza


Razem z Mirą zakończyłyśmy udział w szkoleniu psa „na posłuszeństwo”. Wcześniej Mira miała szereg spotkań socjalizacyjnych dla szczeniaka. Jestem bardzo zadowolona z tych spotkań. Pod czujnym okiem instruktorek FAMILY DOG Danusi i Ewy mogłyśmy ćwiczyć, ćwiczyć i ćwiczyć… skupianie uwagi, polecenia siad, do mnie, leżeć, stój,, równaj i wiele innych. Instruktorki w jasny i czytelny sposób przekazują wiedzę, a małe grupy szkoleniowe (w naszej były 3 psy) pozwalają na bieżące korygowanie błędów. Teraz po zakończeniu spotkań będziemy zdobytą wiedzę wraz z całą rodziną wykorzystywać w codziennym życiu. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. POLECAMY ZAJĘCIA W FAMILY DOG!!!”

Marzena i Mira

Mira 🙂


„Serdecznie polecam szkołę Family DOG, zajęcia indywidualne u pani Danusi, jak i  zajęcia grupowe. Przede wszystkim zrozumiałam potrzeby mojego psa – Pysi, a dzięki temu nasza współpraca jest lepsza i bardziej wydajna. Podstawowe komendy: siad, leżeć, stój, zostań były świetnie opisane i przedstawione przez panią Ewę i Danutę. Wszelkie nieprawidłowości były natychmiast korygowane. Dzięki kursowi, składającemu się tylko z 8 spotkań bardzo zbliżyłam się do swojego psa. W chwilach kryzysu byłam wspierana dobrym słowem: „każdy przez to musi przejść, będzie dobrze. To minie. Cierpliwości” (Pysia ma obecnie 7 miesięcy i przechodzi kryzys wieku młodzieńczego =) )Serdecznie dziękuję za wspólnie spędzony czas, pozdrawiamy”

                        Żaneta i Pysia


cci20161207

„Z Panią Danusią mieliśmy pierwsze spotkania indywidualne jak nasz Dermi miał 3 miesiące. Zajęcia głównie polegały na rozmowach na temat zachowania naszego w stosunku do psa. Dowiadywaliśmy się, że popełniamy prawie same błędy 🙂 Pani Danusia wytłumaczyła nam jak mamy zachowywać się na spacerach, żeby Dermi był szczęśliwy. Nauczyliśmy się polecenia „siad”, „leżeć”, przywołania „chodź tutaj”. I najważniejsze, co wynieśliśmy z tych spotkań to to, że spacer jest dla psa, a pies to nie „worek ziemniaków”. Dzięki wskazówkom kupiliśmy mu odpowiednie szelki, odpowiednią linkę i zaczęliśmy wszyscy odczuwać przyjemność ze spacerów, bo Dermi przestał ciągnąć i dusić się na nieodpowiedniej obroży i smyczy. Od kilku miesięcy wprowadzamy w życie informacje, które przekazała nam Pani Danusia i wydaje nam się, że dzięki temu Dermi jest z nami szczęśliwszy.

Gdy Dermi skończył 4,5 miesiąca zapisaliśmy się na zajęcia do szkółki Family DOG: „podstawy posłuszeństwa”. Pani Danusia razem z Panią Ewą przez 8 spotkań uczyły nas podstawowych komend. Dermi jest bardzo żywiołowym psem, ale dzięki tym spotkaniom nauczył się słuchać i wykonywać polecenia. Dermi „nie chodzi jak w zegarku”, raczej chodzi swoimi drogami. Nie zawsze chce ćwiczyć. Woli zabawę, ale przecież to jeszcze dziecko jest. I dziewczyny pokazały nam, że można uczyć się i wynagradzać naukę zabawą. Staramy się robić wszystko, żeby Dermi był szczęśliwym psem. Dzięki zajęciom w szkółce i zaangażowaniu P. Danusi i Ewy i ich radą jest nam dużo łatwiej. Wszystkim polecamy zajęcia i rozmowy z dziewczynami. Każdy z nas popełnia błędy, ale po to są dziewczyny, żeby przekazać nam tą cenną wiedzę. Bo szczęśliwy pies to szczęśliwy człowiek (spokojniejszy właściciel 🙂 )

Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas i na pewno do zobaczenia!”

            Agnieszka, Piotrek i Dermi


ania-i-moris

„Bardzo serdecznie dziękujemy za wspólny czas. Z każdym dniem nasze wspólne lekcje zbliżały mnie do lepszego zrozumienia się z Morisem. On jest bardzo kochanym i wrażliwym psiakiem, który dzięki odpowiednim wskazówkom potrafi pokonać swoje lęki i obawy przed wykonaniem zadania. Tak niewiele trzeba, żeby uzyskać cel, wystarczy odpowiednia komunikacja i wsparcie. Dzięki spotkaniom z Ewą z Family Dog już teraz wiem. Moja większa świadomość po zajęciach pozwoli nam łatwiej zrozumieć się nawzajem.  Jeśli ktoś kocha własnego psa i chce go bardziej zrozumieć powinien wziąć udział w takich zajęciach. Zajęcia grupowe, jak i indywidualne bardzo interesujące skierowane na predyspozycje psa.  Wieczorne wykłady uświadamiają jak niewiele wiemy o swoich czteronożnych przyjaciołach. Szczególne podziękowania dla Ewy, która całym sercem i wrażliwością wierzyła w nas i siłę wewnętrzną Morisa. Przekazała mi cenne wskazówki i uwagi dla lepszej komunikacji z psem. Naprawdę duże dziękuję, jesteśmy pod wielkim wrażeniem i w przyszłości chcielibyśmy się jeszcze spotkać na kolejnych wyjazdach.”

Ania i Moris

🙂


cci20161022_0006

„Jeśli o nas chodzi, świetny pobyt 😀 Mnóstwo wskazówek, podpowiedzi i wyjaśnień. Odpowiadałyście cierpliwie na każde pytanie. Zdobyta tutaj wiedza pozwoliła nam inaczej spojrzeć na chłopaków, lepiej zrozumieć ich zachowanie i potrzeby, co za tym idzie, zaczęliśmy się inaczej zachowywać i zaczyna trybić, jeszcze dużo pracy przed nami, ale pomału nauczymy się czytać to co do nas mówią, dla nas to początek, ale tak fantastycznie zarażacie 😀 podejściem, że szkoda by było na tym poprzestać.”

Serdecznie za to dziękujemy

Piotr, Jola, Aramiś i Disel


cci20161022_0007

„Organizacja obozu super. Zajęcia w grupach dostosowane pod względem nie tylko wielkości psów, ale też charakterów. Wiedza teoretyczna jak i praktyczna dobrze i jasno przekazywana. Dużo rad i spostrzeżeń. Indywidualne podejście do każdego psa, za co wielki plus. Świetnie urozmaicone zajęcia w grupach, co chwila coś nowego. Miła przyjazna atmosfera. Pyszne jedzenie 🙂 Bardzo nam się podobało dużo się nawzajem nauczyłyśmy przede wszystkim tego, że warto słuchać siebie.”

Tina & Kinga


cci20161022_0009

„Cześć! Jestem Hammer – gończy polski w właśnie stuknęły mi 3 miesiące. Na „wakacjach z psem” u Pani Danusi najfajniejsze było klikanie. Nauczyłem się, że jak dotknę nosem piłeczki – klik – to dostanę chrupka. Bardzo lubię chrupki 🙂 Było też dużo tropnienia i myślenia i za wszystko były chrupki 🙂 Moja Pani Jagoda dużo się dowiedziała i już wie jak ze mną gadać, a to jest super!”

„Mój Pan za to wie już, jak mnie uczyć nowych sztuczek i jak mi się coś uda to cieszy się nawet bardziej niż ja, chociaż nie dostaje chrupka 🙂 Te wszystkie zajęcia tak mnie zmęczyły, że zasypiałem prawie na stojąco, ale mam nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Pani Danusia jest super i ma dużo różnych rzeczy, które mogłem gonić, gryźć i obwąchiwać. Bardzo chciałbym tutaj kiedyś wrócić, bo las pachnie, a w rzece chodzić i moczyć brzuch, a Pani Danusia jest wspaniała!”

Hau Hau Hammer, Jagoda i Marcin


cci20161022_0008

„Bardzo mi się podobało, wyniosłam z obozu wiele mam nadzieję, że mój pies również 🙂 Zajęcia indywidualne i grupowe były super. Każdego dnia można było się świetnie bawić. Zajęcia teoretyczne (wykłady) dały bardzo dużo do myślenia i zacznę je wcielać w życie, dużo się z nich dowiedziałam, następnym razem chciałabym więcej teorii o komunikacji z psem jak i z człowiekiem. Dziękuję bardzo Ewie za wspaniałe zajęcia grupowe i indywidualne jak i Danusi za odpowiedzi na moje pytania. Mam nadzieję, że spotkamy się jeszcze. Tropienie też było super.”

Asia i Misia


 cci20161022

„Dziękuję za super spędzony czas. Doskonale wybrane miejsce obozu. Bardzo fajnie zorganizowane i poprowadzone zajęcia z psami, a wykłady bardzo ciekawe. Prowadzące miłe i kompetentne.”

Marysia i Henio


cci20161022_0010

„Nabrałam zaufania do psa. Wykłady były bardzo interesujące. Nauczyłam się rozróżniać emocje mojego psa i jego zachowanie. Więcej nauczyłam się ja niż on, ale dzięki temu wiem jak lepiej z nim pracować. Na wykładach brakowało mi więcej przykładów, zwłaszcza tego jak się bawić z psem w wolnym czasie* Sama metoda bardzo mi się podoba, ale nie wszystkie elementy będę stosować w życiu codziennym. Ośrodek i obsługa bardzo miłe, brakowało oświetlenia, co było dużym minusem i stresem (zwłaszcza przechodzenie obok domku gdzie były imprezy). Zajęcia prowadzone w jasny, ciekawy sposób, wszystko zrozumiałe i czytelne. Zabawy z klikerem bardzo ciekawe i dające dużo możliwości. Mój pies się czasem nudził na pierwszych zajęciach, bo było zbyt dużo powtórzeń komend, które znał – można by bardziej urozmaicić treningi – kolejne już były super. Mój pies wreszcie nauczył się bawić, umie się nakręcić na zabawkę. Pani Danusia dawała dobre wskazówki, co robić i pokazywała błędy jakich nie popełniać. Ogólne wrażenie bardzo fajne. Czekamy na obóz za rok. Na pewno się pojawimy.  

*chodzi o przykłady postaw ciała w różnych sytuacjach najlepiej na zdjęciach/obrazkach. Np: że jak ciągnie na smyczy to trzeba stanąć sztywno, a jak podbiega do innego psa to bokiem – to bardzo cenne wskazówki.

  P.S.                                                                                                                                                                                                    Mama zachwycona tą metodą i zachowaniem wobec psiaka.”

Wiktoria i Asali (Facebook Honey Team)


cci20161022_0001

„Kurs organizowany przez Family DOG jest naszą pierwszą przygodą edukacyjną i dla mnie i dla Sally – adoptowanej 4 miesiące temu suni border collie. Jesteśmy bardzo szczęśliwe, że trafiłyśmy pod opiekę trenerek szkoły Family DOG. Nauka praktyczna w formie ćwiczeń dla psów z właścicielami była bardzo dobrze i profesjonalnie przygotowana oraz przeprowadzona. Także część teoretyczna przekazywana była w sposób bardzo interesujący w formie wykładu, prezentacji wraz z omawianiem konkretnych przykładów na filmach oraz zdjęciach. Wartościowa dla wszystkich była prowadzona dyskusja z udziałem uczestników kursu, a modelowana przez trenerki. Kurs dał mi zasób nowej wiedzy na temat komunikacji psów, ich emocji oraz umiejętności życia z ludźmi. To bardzo cenne informacje i wskazówki, które z pewnością będą przydatne oraz praktycznie wykorzystane w dalszej pracy z moim psem. Już po kilku dniach mojej większej świadomości widzę jak mój pies jest otwarty i jak duży ma potencjał na rozwijanie swoich kompetencji społecznych. Chciałabym pozostać w kontakcie z trenerkami szkoły Family DOG i w przyszłości chętnie skorzystam z kolejnych kursów/obozów jeśli ich profil będzie odpowiedni dla Sally i naszych potrzeb. Szczególne słowa podziękowania i uznania dla naszej indywidualnej trenerki Ewy, która swoją wrażliwością, doświadczeniem oraz podejściem pozyskała dobry kontakt z moim bojącym się ludzi, nieufnym, ale też bardzo nad aktywnym psem.”

 Sylwia i Sally