Warsztaty nosework

Czym jest NOSEWORK?

Warsztaty kierowane są dla osób zaczynających swoją przygodę z noseworkiem oraz dla osób średniozaawansowanych.
Nosework to dyscyplina kynologiczna oparta na pracy psów policyjnych szkolonych do wykrywania substancji niebezpiecznych i niedozwolonych. Polega na znajdowaniu i oznaczaniu próbek zapachowych umieszczonych w różnych miejscach i przedmiotach.

Nosework to praca zespołowa psa i przewodnika, w której najważniejsza jest współpraca, wzajemne zaufanie i zrozumienie.

Dyscyplina ta nie ma żadnych ograniczeń, ani rasa ani wiek psa, ani też jego sprawność fizyczna nie mają tu znaczenia.
Zajęcia odbędą się 10-11 czerwca 2023 w formie warsztatów praktycznych z psem na placu szkoleniowym w Myślenicach.

CENA :

Uczestnik z psem:
2 dni – 430 zł
Obserwator:
2 dni – 150 zł
1 dzień – 100 zł

Zapisy; https://docs.google.com/…/1mX5tjtYkoTlFUs4290B5…/edit…

Organizator zastrzega sobie odwołanie warsztatów z powodu niedostatecznej ilości uczestników.
W warsztatach nie mogą brać udziału suczki w cieczce.

 

Ilość miejsc ograniczona!!
O przyjęciu na szkolenie decyduje kolejność wpłat.
Szkolenie odbędzie się pod warunkiem zebrania grupy szkoleniowej – w innym przypadku zaproponowany zostanie inny termin, a osoby już zgłoszone będą mieć pierwszeństwo w rezerwacji miejsc.

Po wypełnieniu formularza w ciągu 48 godz. wysłany zostanie e- mail zwrotny z informacjami dotyczącymi płatności. Warunkiem przyjęcia na listę uczestników jest wpłata BEZZWROTNEGO zadatku w wysokości 50% do 5 dni od otrzymania maila. Resztę kwoty należy wpłacić do 15 maja 2023 r.

Warsztaty będą odbywać się na terenie naszego ośrodka szkolenia psów. Na terenie ośrodka znajdować się będzie toaleta z umywalką typu toi toi.

Dla psów należy zabrać ze sobą klatkę, kontenerek czy namiot, w którym będą mogły przebywać i odpoczywać. Nieopodal placu szkoleniowego będzie można zaparkować samochód, w którym można zostawić psa, jeśli jest nauczony przebywać w nim sam.

Prowadząca Iwona Łata o sobie:

Nazywam się Iwona Łata. Od kilku lat wraz ze Skiperem (psem rasy Border Collie) intensywnie trenuję Nosework. Bierzemy udział w zawodach organizowanych przez Polską Ligę Nosework, Zawodach organizowanych przez Malinowego Psa i inne szkoły i organizacje. Jako team możemy się pochwalić sukcesami w postaci zajęcia I, II czy III miejsca. Od marca 2022 nasza psia rodzinka powiększyła o cudowną sunie mixa z adopcji – Danutkę. Razem, powoli stawiamy pierwsze kroki w pracy węchowej z powodzeniem. Od niedawna bawimy się też w poszukiwanie trufli. Jeśli chodzi o moje kwalifikacje to: ukończyłam kurs Akademii Nauk o Psach uzyskując tytuł instruktora nosework oraz kurs instruktorski detekcji węchowej szkoły Mam w Nosie prowadzonej przez Iwonę Abrahamowicz na poziomie trzecim. W ramach Akademii Nauk o Psach Sylwii Piotrowskiej prowadziłam kursy i warsztaty dla psów i ich opiekunów z detekcji. Miałam też okazje prowadzić zajęcia z detekcji dla początkujących na obozach wyjazdowych organizowanych przez Family Dog. Na stałe współpracuje ze szkołą „Mam w nosie” , gdzie prowadzę regularne zajęcia z detekcji. Oprócz wykrywania zapachów niezmiernie interesują nas tropienie. Regularnie trenujemy całą trójką z Iwoną Abrahamowicz. Uczestniczę w wielu warsztatach, szkoleniach i obozach z zakresu wykrywania zapachu, komunikacji i tropienia. Psi świat jest niezwykle pasjonujący dlatego poświęcam wiele czasu by poznać jego zawiłości. A oto niektóre szkolenia, w których brałam udział: Teoria Zapachu w Praktyce -Chilaland Nosework Teoria Zapachu – Fundacja Irma – Psy w służbie człowieka Bierne oznaczenie w pracy węchowej psów – Fundacja Irma – Psy w służbie człowieka Współczesne teorie na temat motywacji w szkoleniu i uczeniu się zwierząt – Simon Gadbois Cykle warsztatów „Jak się porozumieć ?” –Psi Geniusze, Cykle warsztatów „Jak się porozumieć ?”- Mam w Nosie Pułapki Komunikacji I i II – Ania Gadomska, Kasia Patej Spojrzenie Psa – co się w nim kryje? – Michele Minunno Naturalna Komunikacja Psów – Angele Stockdale Nosework – Świadomy przewodnik – Sylwia Trambczak-Oleszak Kurs „Dziadeczkiem być – praca i opieka nad psim seniorem. – Karolina Twardzik, Agata Seruga, Agata Baranowska, Warsztaty Truflarze – Andrea Misto.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE :

UCZESTNIK – osoba, która została wpisana na listę uczestników oraz dokonała płatności na rachunek organizatora najpóźniej do 15 kwietnia 2022 r.

ORGANIZATOR – Ośrodek Szkolenia Psów Family Dog

1. Organizator zapewnienia uczestnikowi:
a) udział w warsztatach z psem lub jako obserwator, w zależności od wybranej opcji
b) ogrodzony teren ośrodka do ćwiczeń z psem,
d) napoje dla uczestników oraz wodę dla podopiecznych
e) możliwości odpoczynku w namiocie
f) potrzebne informacje na temat dojazdu

2. Organizator zachowuje prawo do zmiany lokalizacji warsztatów oraz zobowiązuje się do jednoczesnego poinformowania o tym fakcie uczestników. Jednak nadal będzie to miasto Myślenice lub bardzo bliska okolica.

3. Organizator zachowuje prawo do odwołania warsztatów z ważnych przyczyn i zobowiązuje się do natychmiastowego zwrotu całej kwoty zapłaconej przez uczestnika.

4. Psy nie ćwiczące powinny przebywać w samochodzie, klatce lub namiocie dostosowanym do pozostawania w nim pupila. W każdym z tych przypadków pies powinien być nauczony do pozostawania samemu. W przypadku, gdyby pies wykazywał nadmierne zachowania związane ze stresem, opiekun powinien niezwłocznie udać się do niego.

5. Uczestnik z psem może zaparkować samochód na drodze utwardzonej, nieopodal ośrodka, natomiast obserwatorzy proszeni są o zaparkowanie na asfaltowym parkingu obok parku linowego „Małpi gaj”, oddalonego od placu szkoleniowego o ok. 700 m.
Bardzo prosimy o przestrzeganie tego punktu !!!

6. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności podczas:
– odprowadzania psa do samochodu, namiotu czy klatki
– w trakcie spacerów czy kąpieli w rzece,
Prosimy o :
– prowadzenie psów na smyczy lub lince,
– uwagę przy mijaniu się przy wchodzeniu lub opuszczaniu placu szkoleniowego. Prosimy robić dużą przestrzeń dla mijających się psów.
– sprzątanie po swoim psie na terenie ośrodka oraz poza nim, w pobliżu zaparkowanych samochodów
– nieprzeszkadzanie innej osobie podczas pracy z psem na placu

7. Organizator zachowuje prawo do odsunięcia uczestnika od zajęć jeśli używa on wobec psa przemocy lub kondycja psa budzi wątpliwości.

8. Uczestnik zobowiązuje się do:
a) stosowania się do porad i poleceń osoby prowadzącej zajęcia
b) stosowania się do zaleceń organizatorek

9. Udział w seminarium oznacza równoczesną zgodę z postanowieniami powyższych informacji.

10. Opłata za zajęcia nie podlega zwrotowi za wyjątkiem pkt 3 niniejszego regulaminu.