Trening porozumiewania się

Trening porozumiewania się to zajęcia praktyczne dla właścicieli i ich psów. Celem zajęć jest nauka obustronnej komunikacji, nauka wspierania psa w sytuacji, gdy tego potrzebuje oraz nabycie przez psa doświadczenia w kontaktach z obcymi psami i ludźmi. Poprzez odpowiednio zaaranżowane spotkania (pies+pies, pies+ludzie), opiekun psa uczy się odczytywać sygnały, które śle jego pies. Człowiek uczy się odpowiednio reagować na komunikację ze strony psa, a pies uczy się, że jego opiekun to partner, dzięki któremu nie musi sobie sam radzić z wyzwaniami. W tak zaaranżowanych sytuacjach rozpoczynamy pracę nad zaufaniem, którą możemy wykorzystać w codziennym życiu z psem. Podczas zajęć dbamy o samopoczucie psiaków. Stres jaki przeżywają jest utrzymywany na takim poziomie, by były w stanie sobie z nim poradzić, pokonać własne słabości i wyjść z sytuacji osiągając sukces. Podczas zajęć psy budują swoją pewność siebie oraz zdobywają doświadczenie w kontaktach z innymi psami i ludźmi. Zapraszamy psy zdrowe, w każdym wieku.

W trakcie zajęć nie zawsze i nie każdy pies jest spuszczany ze smyczy. Praca smyczą to kolejna umiejętność, której uczą się opiekunowie psów. Psiaki szybko pobudzające się, agresywne, silne i energiczne najpierw muszą nauczyć się kontroli własnych emocji, by nie wystraszyły pozostałych psów, czy ludzi. Dbamy o komfort wszystkich uczestników. Wykorzystujemy bariery, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom. Nie zmuszamy i nie zachęcamy psów do nawiązywania kontaktów, decyzja jest dobrowolna. Psy, które podczas pierwszej wizyty nie panują nad emocjami nie są poddawane testom i nie będą kontaktowane z innymi psami. W takich sytuacjach najpierw pracujemy nad autokontrolą psiaka i poprawą jego stanu emocjonalnego, a dopiero na kolejnych spotkaniach podejmujemy decyzję o interakcjach z innymi ludźmi czy psami.

Każdy pies jest inny i wyjątkowy. Każdy pies potrzebuje czasu na naukę nowych strategii, naukę komunikacji i zbudowanie zaufania ze swoją ludzką rodziną. Ilości spotkań nie da się określić, gdyż po każdym treningu porozumiewania się w psie zachodzą zmiany mniejsze lub większe. Nauka jest procesem, na który ma wpływ doświadczenie zarówno podczas spotkań, życia codziennego i pracy właściciela.

Zajęcia mają charakter warsztatowy, co oznacza, że psy będą miały przerwy pomiędzy jednym, a drugim wejściem na plac. Podczas przerw można z psem iść na spacer, pobawić się, odpocząć w cieniu, czy schłodzić się w Rabie. Trening składa się z dwóch części. Pierwsza poświęcona jest komunikacji pomiędzy psami oraz opiekunami, natomiast druga poświęcona jest przede wszystkim budowaniu porozumienia pomiędzy psem i jego opiekunem.

Zajęcia odbywają się w naszym ośrodku, na placu szkoleniowym w Myślenicach na Zarabiu.

Cena za warsztat:

• 100 zł uczestnik z psem*

• 60 zł obserwator bez psa*

*płatne przed zajęciami przelewem na konto.

Zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy:

https://docs.google.com/forms/d/1txk6mukGLnGDRgWTYtCD8kJvLycq9mJmGXEJZZbHs3k/viewform?edit_requested=true

Liczba psów jest ograniczona!

Najbliższe terminy: